שירותי המשרד

איקון הערכות שווי

הערכת שווי נכסים

הערכת שווי נכסים היא חלק בלתי נפרד מענף הנדל"ן. מדור בתהליך בו קובעים את השווי ההוגן של הנכס בהתאם לשווי השוק. מרכיב זה חשוב למגוון של עסקאות הקשורות לנדל"ן החל מהשכרה, רכישה, מכירה ואף נכסים להשקעה ומיד תגלו מדוע אסור לכם לוותר על תהליך זה כאשר מדובר בנכסים שלכם.

למה חשוב להשקיע בתהליך אומדן שווי נכסים

כאשר יש לכם נכס מן הסתם אתם מעוניינים להשקיע בו כמה שיותר. בין אם בחרתם אותו בקפידה ובין אם הוא הועבר בירושה חשוב שתבצעו בו הערכת שווי נכסים מדויקת ומתאימה על מנת שבאמת תוכלו לדעת מהו שוויו. יש לכך לא מעט סיבות, אך המרכזיות שבהן:

 • תמחור הוגן
  הערכת שווי נכונה מבטיחה שקונים ומוכרים עומדים במחירים ריאליים בהתאם לשוק, ומונעת תמחור נמוך או תמחור יתר של הנכס.
 • מימון
  בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים המאפשרים ומאשרים הלוואות דורשים הערכת שווי מדויקת של הנכסים בבעלותכם וזאת על מנת שיהיה אפשרי לקבוע את גובה ההלוואה ושיעור הריבית הרלוונטית להלוואות במידה ותבקשו כאלו בעתיד.
 • ביטוח
  חברות הביטוח משתמשות בנתון אומדן שווי נכסים כדי לחשב פרמיות ולקבוע מגבלות כיסוי ועל כן על השווי להיות מהמדויקים ביותר.
 • השקעה
  משקיעי נכסים זקוקים להערכות שווי מדויקות כדי להעריך את ההחזר הריאלי על ההשקעה ולקבל החלטות מושכלות.

הערכת שווי נכסים – מהם הגורמים המשפיעים על ערך הנכסים?

ישנם כמה וכמה גורמים בסיסיים שמשפיעים על ערך הנכסים, ובזמן הערכת שווי נכסים חשוב לדעת מהם:

 • מיקום
  קרבה לבתי ספר, מרכזי קניות, תחבורה ציבורית ומקומות המאפשרים תעסוקה יכולה להשפיע באופן משמעותי על ערך הנכס. בנוסף, גם גורמים כמו בטיחות השכונה ואיכות החיים יכולים להשפיע ברמה גבוהה
 • מאפייני הנכס
  גודל הנכס, יעוד וזכויות בניה בתכניות בנין עיר, וותק הנכס ומצבו הם גורמים בסיסיים וחשובים בקביעת הערך שלו. במידה והנכס גם מרושת בטכנולוגיה חכמה ערכו יהיה גבוה יותר.
 • תנאי השוק
  שוק הנדל"ן המקומי משפיע ישירות על ערכי הנכס. חשוב להיות מעודכנים ולשים לב היטב למדדי השוק על מנת להעריך את הנכס באופן מדויק, לשם כך כמובן מומלץ להיוועץ באנשי המקצוע הטובים ביותר ומכירים את התחום על בוריו, כמו גם את סוג הנכס והאזור בו הוא נמצא.

לא מוותרים על מקצועיות ואיכות

ליווי מקצועי ואישי הם חלק בלתי נפרד מתהליך של אומדן שווי נכסים ולכן חשוב לעשות זאת אך ורק אצל אנשי המקצוע הטובים ביותר.

הערכה נכונה ומדויקת תביא לתהליך מכירה או רכישה נכון ואיכותי שישאיר אתכם עם הערך האמתי והמדויק של הנכס שלכם, וללא עגמת נפש. צרו קשר כבר כעת לפרטים מלאים.

תמונה הערכות שווי

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם